jcgraphix
12.11.2019 - 1 year ago
Amerikada nasıl şirket kurulur?

Amerikada şirket kurmak pek çok kişinin düşlediği bir durumdur. Ancak Amerika’da şirket sahibi olabilmek için çok yüksek tutarlar gerektiği düşünüldüğünden pek çok bu hayalini gerçekleştirmek için adım atmaktan kaçınır. Oysa Amerikada şirket kurmak sanıldığı kadar da yüksek meblağlar gerektirmez ve pek çok avantajı vardır. Amerika’da iş sahibi olmak, Amerika’da oturma ve çalışma hakkını alabilmeyi sağlar. Böylece Amerika’da daha iyi bir hayata sahip olursunuz. Sadece siz değil eğer evliyseniz eşiniz ve var ise çocuklarınız da sizinle birlikte Amerika’da yaşama hakkına sahip olurlar. Burada özellikle belirtilmesi gereken bir durum vardır ki çocuklarınız ancak 21 yaşına kadar Amerika’da yaşama hakkına sahip olabilir. 21 yaşını doldurdukları gün Amerika hükümeti tarafından özerk bir birey olarak değerlendirilecekler ve sizin üzerinizden sahip oldukları yaşama hakkını yitireceklerdir. 21 yaşın altında olan çocuklarınızın sizin üzerinizden yaşama hakkına sahip olabilmesi için evlenmemiş olmaları gereklidir.

 ABD’de şirket kurmanın bir kaç yolu var:

Amerikada şirket kurmak birkaç şekilde mümkündür. Amerika, iş kurmak isteyen kişilere destek vermektedir. Amerika’da bir şirket kurarak, şirket kurduğunuz eyalette iş gücü yaratıp, işsizlik oranının düşmesine yardımcı olursunuz. Amerika hükümeti sağladığınız bu fayda karşısında, şirketinizin kurulumu için size yardımcı olacak imkânlar sunar. Amerikada şirket kurmak sanıldığı kadar maliyetli değil demiştik ancak sanıldığı kadar uzun bir süreçtir. Her ne kadar Amerika hükümeti şirket kurmak isteyen kişileri destekleyici koşullar oluşturmuş olsa da başvuru süreci uzun sürer. Amerika’da iş sahibi olabilmek, hayatınıza orada devam edebilmek için vize başvurusunda bulunmanız gerekir. Kuracağınız şirket türüne göre başvuruda bulunacağınız vize tipi değişkenlik gösterir. Vize başvurusunda bulunmadan önce yatırımınızı yapmış olmanız ve şirketinizi kurmuş olmanız gerekir. Şirketinizin bir süredir çalışıyor olması ve kâr elde etmeye başlamış olması gerekir. Ancak bundan sonra Amerika’da iş sahibi olmak isteyen kişilere verilen vizelerden sizin için uygun olanına başvurabilirsiniz.

Amerika’da iş sahibi olabilmek için gerekli olan maddi yeterliliğe sahipsiniz. Sahip olmak istediğiniz işi hangi eyalette yapmanız gerektiğine karar veremiyorsunuz ve sahip olacağınız iş için hangi vize türüne başvurmanız gerektiğini bilemiyorsunuz. Bu noktada Amerika’da iş kurmak isteyen kişilere danışmanlık hizmeti veren bir firmadan destek alabilir. Ya da bulunduğunuz ildeki Amerika konsolosluğundan bilgi alabilirsiniz. Amerikada şirket kurmak için iyi bir yatırıma sahip olmanız gerekmektedir ve bu yatırım ile Amerika’da iş kurmak bir risk teşkil eder. Yukarıda da bahsettiğimiz gibi Amerika’da işinizi kurduktan sonra vize başvurusunda bulunabilirsiniz ve vize başvurunuzun olumsuz sonuçlanması durumunda yaptığınız bütün yatırım boşa gider. Vizenizin olumsuz sonuçlanma riskini en aza indirmek için Amerika’da iş kurma sürecini bir danışmanlık firması ile birlikte yürütmenizi öneririz.

Yıllardır bu sektörde hizmet veren bir danışmanlık firması, vizenin hangi şartlarda olumsuz sonuçlanacağı ile ilgili detaylı tecrübeye sahip olacaktır. Aynı zamanda bu danışmanlık firması hangi eyalette hangi sektör daha kârlı iş yapabilir, hangi eyalette iş kurmanız durumunda daha kolay vize alabilirsiniz, hangi sektörlerde iş kurmanız durumunda vize alımınız kolaylaşır gibi konularda da sizi yönlendirecektir. Amerikada şirket kurmak ile ilgili bütün sorularınıza danışmanlık firması cevap verebilir. Verilen bütün cevaplardan sonra hangi eyalette hangi sektörde iş kurmak istediğinize karar verdikten sonra danışmanlık firmasından iş kurma sürecinde de destek alabilirsiniz. İş kurma sürecinde danışmanlık firması haricinde bir avukat ve bir muhasebe uzmanıyla da çalışmanız gerekecektir. Şirketinizi kurup belirli bir seviyeye getirdikten sonra hangi vize türüne ne şekilde başvurmanız gerektiği ile ilgili de hizmet aldığınız danışmanlık firması sizi yönlendirecektir. Evraklarınızın hazırlanma sürecinde danışmanlık firması yardımcı olacak ve vize başvuru mülakat sürecine hazırlanmanızda da destek sağlayacaktır. Aldığınız hizmetler ve sonucunda sahip olacağınız haklar düşünüldüğünde Amerika’da iş sahibi olabilmek için bir danışmanlık firmasından hizmet almak en doğru karar gibi görünmektedir. Aldığınız hizmet karşılığında ödemek durumunda olduğunuz tutar ise oldukça makul görünecektir. Amerika’da iş sahibi olmak için çalışmaya karar verdiğiniz danışmanlık firmasına muhakkak medeni durumunuzu ve çocuk sahibi olup olmadığınızı, çocuk sayısını belirtmeniz gerekir. Vize başvurusu yapılacak kişi sayısına göre vize başvurusu için gerekli olan evraklar değişkenlik gösterebilir.

#amerikada şirket kurmak
View Full